OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ. SPRAWDŹ SIĘ!

Trwają zapisy do szkolnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” w Gminie Głogów Młp. Do 19 marca chętni uczniowie z terenu gminy mogą zgłaszać swoją kandydaturę.


Etap szkolny zostanie przeprowadzony w szkołach 22 marca 2018 r. To pierwszy etap turnieju przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Szkolne rozgrywki będą polegały na napisaniu testu jednokrotnego wyboru. Do etapu gminnego zakwalifikuje się 5 osób z największą ilością punktów z terenu gminy w każdej z kategorii wiekowych. Zgłoszenia do etapu szkolnego należy przesyłać do 19 marca 2018 roku na adres mailowy: zgosp.glogow.mlp@gmail.com

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego Organizatorem turnieju w naszej gminie jest Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Głogowie Młp.

Regulamin, materiały szkoleniowe oraz przykładowe pytania w załącznikach poniżej.

OTWP_pytania_pisemne_przykladowe

testy_otwp_szkola_podstawowa_rozwiazany

OTWP_materialy_szkoleniowe_Glogow_Mlp_2018

Regulamin_Glogow_Malopolski_2018

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.