TYLKO DANCE MA SENS

26 kwietnia bieżącego roku, Zespoły Tańca Nowoczesnego Fenomen oraz Fenomen MINI, prowadzone przez p. Małgorzatę Kościelną, wzięły udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Zespołów Tanecznych „DANCE 2019” w Mielcu. Organizatorami przeglądu było Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego w Mielcu. 


Jury, oceniało 15 prezentacji grup tanecznych, działających przy szkołach podstawowych województwa podkarpackiego. Zespół Szkół z Wysokiej Głogowskiej reprezentowało w sumie 37 tancerek. Ciężka praca i wiele godzin spędzonych w sali przy doskonaleniu techniki tanecznej i nowych choreografii, zaowocowały pięknymi sukcesami.

W pierwszej kategorii wiekowej klas I-III, Zespół Fenomen MINI zajął 2 miejsce, natomiast w drugiej kategorii wiekowej klas IV-VIII, Zespół Fenomen wytańczył 3 miejsce. To już kolejne sukcesy tancerek na mieleckiej scenie, a przed nimi kolejne zmagania: udział w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego „Tańcząc w jasnościach” w Tarnowskich Górach oraz w XIII Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym „Roztańczona wiosna” w Głogowie Młp.

W lutym bieżącego roku, powstała także grupa Fenomen GOLD 30plus,  która po raz pierwszy będzie miała okazję zaprezentować się w czerwcu. W chwili obecnej, na zajęcia taneczne w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej uczęszcza 51 tancerek.

 

Małgorzata Kościelna, Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.