UBIEGŁY ROK NAJLEPSZY DLA LOTNISKA W JASIONCE

Miniony  rok okazał się najlepszy w historii lotniska w Jasionce. W 2017 roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystało 693,5 tys. pasażerów. To najlepszy wynik w historii lotniska.


2017 rok przyniósł Jasionce znaczny wzrost zainteresowania lotami czarterowymi do Grecji, Bułgarii i Turcji. Z wakacyjnej oferty skorzystało o 3/4 więcej pasażerów niż w 2016 roku. Najwięcej – ponad 13,5 tys. – udało się na wypoczynek na greckie wyspy Korfu, Kretę i Zakynthos. W porównaniu z 2016 rokiem liczba pasażerów w 2017 r. wzrosła o 4,5 procent, a o 12,5 procent liczba operacji lotniczych. Ważnym wydarzeniem w 2017 roku dla podrzeszowskiego lotniska było również otwarcie nowego terminala cargo, a także zawarcie umowy z inwestorem, który w sąsiedztwie lotniska wybuduje nowoczesny hotel Holiday Inn Express.

W 2018 roku planowane jest otwarcie sześciu nowych tras, w tym najbardziej wyczekiwane połączenie do Nowego Yorku. W marcu br. ruszą też połączenia z Rzeszowa do Tel Awiwu, a w kwietniu cotygodniowe rejsy transatlantyckie na nowojorskie lotnisko Newark. Ponadto w sezonie letnim 2018 w rozkładzie znajdą się regularne połączenia z Rzeszowa do Burgas, Aten i na wyspę Korfu.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.