UCZNIOWIE WCIELI SIĘ W „ŻYWE OBRAZY”

Niekonwencjonalne przedsięwzięcie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. Przez kilka dni placówce można było obejrzeć wystawę, na której uczniowie zaprezentowali zdjęcia, będące rekonstrukcją wybranych dzieł sztuki europejskiej.


Uczniowie przygotowujący „żywe obrazy” wybierali dzieła zarówno poważne, jak i żartobliwe, historyczne oraz współczesne. Najpopularniejszym obrazem okazał się „List miłosny” Johannesa Vermeera, natomiast polskim akcentem były „Bociany” Józefa Chełmońskiego. Rekonstrukcje przygotowane przez uczniów były niezwykle różnorodne. Wszystkie odzwierciedlały ogromną kreatywność ich autorów, czyli młodzieży naszej szkoły, która w oparciu o sztukę sama uczestniczyła w procesie jej tworzenia.

Wystawa była podsumowaniem projektu „Europeana in your classroom: building 21st-century competences with digital cultural heritage”. Inicjatorem projektu była instytucja European Schoolnet Academy. Poprzez zorganizowanie takiego przedsięwzięcia szkoła włączyła się również w obchody Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, który ma na celu zachęcić dorosłych i młodzież do odkrywania i doceniania europejskiego dziedzictwa oraz wzmocnienia poczucia przynależności do wspólnej przestrzeni europejskiej.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.