UCZNIOWIE Z BUD W DOLINIE LOTNICZEJ

Uczniowie Szkoły w Budach Głogowskich, mieli niedawno okazję odwiedzenia jednej z najprężniej działających firm przemysłu lotniczego, która swoją siedzibę ma w Dolinie Lotniczej, a dokładniej w Tajęcinie. Mowa o MTU Aero Engines Polska, która dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii znana jest na całym świecie.


MTU Aero Engines Polska, jako jedyna firma na Podkarpaciu otrzymała tytuł TOP Employer – przyznawany za tworzenie doskonałych warunków pracy, dbanie o talenty i rozwój pracowników na wszystkich stanowiskach.

Przekonali się o tym uczniowie klasy ósmej oraz gimnazjalnej z Bud Głogowskich, którzy 20 maja bieżącego roku wzięli udział w wyjeździe zawodoznawczym, podczas którego odbyli spotkanie z przedstawicielem działu HR. Mieli wówczas okazję do poznania historii i specyfiki zakładu, zasad funkcjonowania korporacji międzynarodowej, polityki personalnej oraz  warunków pracy. W celu uzupełnienia nabytej wiedzy teoretycznej, zostali zaproszeni także do zwiedzenia hali produkcyjnej. Dzięki temu, na własne oczy mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt, procesy technologiczne oraz poznać zarys powstawania silnika samolotowego.

Na koniec, uczniowie odbyli wycieczkę po całej Dolinie Lotniczej, poznając tym samym inne firmy znajdujące się w Podkarpackim Parku Naukowo – Technologicznym Aeropolis, zlokalizowane w strefie S1.

Wycieczka ta, pozwoliła uczniom poznać specyfikę branży oraz dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat wymogów oraz kwalifikacji potrzebnych do wykonywania tego typu zawodów. Kto wie, może dzięki temu niektórzy z nich wybiorą w przyszłości taką ścieżkę zawodową?

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.