UDANY START W AQUATHLONIE

W ubiegłą niedzielę – 28 marca, w Rzeszowie odbyła się IV edycja Aquathlonu. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na połączeniu dwóch dyscyplin sportowych: pływania oraz biegania.


W tegorocznej edycji wzięli udział również przedstawiciele naszej gminy, a konkretnie najmłodsi reprezentanci Głogovii Głogów Małopolski, którzy na co dzień trenują pod okiem trenera sekcji triathlonu – p. Andrzeja Zwierzchowskiego, natomiast umiejętności pływackie zdobywali w sekcji UKS  Ikar w Głogowie Małopolskim.

Aquathlon jest wszechstronnym sportem wytrzymałościowym, w którym zawodnik indywidualnie pokonuje część pływacką, a następnie biegową – jednym ciągiem. Końcowy rezultat obejmuje również czas przebywania w strefie. W przypadku okresu wiosennego, między częścią pływacką, zawodnicy potrzebują przerwy na osuszenie się. 

W niedzielnych zawodach wzięło udział dwóch zawodników Głogovii Głogów Małopolski, którzy trenują w sekcji Triatlonu w kategorii młodzik Akademii Głogovia Głogów Małopolski: Jakub Gajecki i Filip Gajecki. Biorąc pod uwagę fakt, że był to debiut chłopców, obaj uzyskali świetne wyniki: Jakub  w pływaniu na dystansie 200 m osiągnął czas 4:17, a w biegu na 1000 m czas 6:01. Natomiast Filip przepłynął wskazany dystans w czasie równym 6:14, a bieg zajął mu 8:36.

Pierwsza część zadania –  pływanie, odbyła się na rzeszowskim basenie. Po osuszeniu się zawodników, przystąpili oni do kolejnego etapu zmagań – biegu, który odbył się na bieżni lekkoatletyczne stadionu Resovii.

Cieszy fakt, że tacy młodzi ludzie, już na etapie początkowym mają ambicje do rywalizacji i są pozytywnie nastawieni do dalszych startów. Zachęcam wszystkich mieszkańców Głogowa do rozpoczęcia przygody z Aquathlonem, Triathlonem czy Duatlonem. Są to dyscypliny, które w ostatnim czasie zyskują na popularności, jednakże wymagają od zawodników dyscypliny i zaangażowania – mówi p. Andrzej Zwierzchowski.

 Młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content