UKAZAŁA SIĘ MONOGRAFIA GŁOGOWA MAŁOPOLSKIEGO

Mieszkańcy Głogowa Małopolskiego wkrótce będą mieli okazję zapoznać się z książką przedstawiającą historię swojego miasta. „Dzieje Głogowa Małopolskiego”, bo taki nosi ona tytuł, została napisana przez dr. Roberta Borkowskiego, regionalisty, który zajmuje się naukowo przeszłością naszej gminy, autora takich książek jak „Głogów Małopolski w czasie II wojny światowej” i „Historia Bud Głogowskich. Dzieje wsi i parafii”.


Nowa książka dr. Borkowskiego poświęcona jest historii Głogowa Małopolskiego w latach 1570-1945. Została napisana w oparciu o materiał źródłowy, często do tej pory niewykorzystywany, dzięki czemu książka przedstawia wiele do tej pory nieznanych tajemnic z przeszłości miasta i jego okolic. „Pracując nad monografią odkryłem mnóstwo ciekawych faktów, o których do tej pory nikt nie wiedział – mówi dr Borkowski – między innymi uzupełniłem listę właścicieli miasta oraz pokazałem losy jego mieszkańców w poszczególnych epokach”. Z kolei recenzentka monografii dr hab. Beata Lorens napisała: „Książka autorstwa doktora Roberta Borkowskiego stanowi ważny wkład do rozwoju historii regionalnej. Powinna spotkać się z zainteresowaniem profesjonalnych historyków oraz ludzi pasjonujących się przeszłością regionu. Z pewnością zainteresuje ona szczególnie Głogowian i być może skłoni do zamyślenia się i docenienia dorobku pokoleń przodków”.

Zapraszamy wszystkich na promocję książki, która odbędzie się 7 października o godz. 16.30 w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Głogowie Małopolskim. Wszyscy uczestnicy promocji otrzymają bezpłatny egzemplarz!

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.