ULICA PIŁSUDSKIEGO W BUDOWIE

Trwa przebudowa ul. Piłsudskiego na osiedlu Niwa w Głogowie Młp. Na całej długości ulicy powstanie chodnik oraz nowa nawierzchnia asfaltowa.


Droga ta stanowi główny ciąg komunikacyjny osiedla w połączeniu z drogą krajową nr 9 oraz centrum miasta. Wielokrotnie ze strony mieszkańców pojawiały się sygnały, iż ulica ta jest szczególnie niebezpieczna, a szybko poruszające się samochody powodują zagrożenie dla pieszych. Dlatego od strony północnej na całej długości ulicy zostanie wybudowany chodnik oraz zostanie ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa. Dodatkowo w miejscu istniejącej zatoki postojowej dla autobusów powstanie zatoka autobusowa, dzięki temu autobusy jadące z Rzeszowa i zatrzymujące się przy ul. Piłsudskiego nie będą utrudniały komunikacji innym uczestnikom ruchu.

Prace realizuje firma STRABAG z siedzibą w Pruszkowie. Inwestycja jest realizowana w ramach rządowego programu pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Koszt przebudowy to ponad 685 tys. zł. Prace potrwają do końca sierpnia br.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.