UWAGA NA FAŁSZYWYCH KURIERÓW

Trwa okres przedświąteczny, czas, w którym większość z nas kupuje najbliższym prezenty na mikołajki czy na święta, aby sprawić im przyjemność. Wtedy w sklepach tworzą się długie kolejki, co sprawia, że często przerzucamy się na zakupy internetowe. Ten wzmożony teraz proces wykorzystali oszuści. W związku z tym Straż Miejska przestrzega przed nowym sposobem oszukiwania ludzi tzw. metodę „Na kuriera”.


Metoda polega na tym, iż pojawia się u nas osoba podająca się za kuriera z paczką w ręce, pytając o osobę, która rzekomo mieszka pod naszym adresem celem odbioru przesyłki. Po wyjaśnieniu przez domownika, że taka osoba u nas nie mieszka kurier prosi o możliwość skorzystania z telefonu domownika celem zadzwonienia do centrali i wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Oszustwo następuje w momencie, kiedy kurier wybiera numer telefonu do centrali. Zamiast tam, dzwoni on pod numer premium (wcześniej przez niego wykupiony), za który koszt połączenia wynosi 30 zł za minutę. Kurier, odgrywając scenkę rozmowy z centralą, przedłuża połączenie celem nabicia jak największej liczby impulsów telefonicznych.

Mając na uwadze własne bezpieczeństwo, prosimy o czujność w przypadku kontaktu z osobami zachowującymi się jak w wyżej opisanej sytuacji.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content