V EDYCJA KONKURSU „WESOŁE SMYCZKI”

25 maja 2021 roku w Szkole Muzycznej I stopnia w Głogowie Młp. odbył się V Regionalny Konkurs skrzypcowy, altówkowy, wiolonczelowy i kontrabasowy pod nazwą „Wesołe smyczki”. Swoim patronatem objął go burmistrz Głogowa Małopolskiego, Paweł Baj.  


Konkurs adresowany był do najmłodszych uczniów szkół muzycznych. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną odbył się w formie online. Pomimo tego, V edycja zmagań młodych artystów ucieszyła się dużym zainteresowaniem wśród skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów i pedagogów z całego Podkarpacia.

Najmłodszych adeptów gry oceniało jury złożone z doświadczonych i cenionych w regionie pedagogów. Wśród nich znaleźli się p. ekspert Adrianna Sawa,  p. Dorota Długosz – Smela oraz p. Ryszard Kusek

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I grupa

I miejsce: Antonina Sojka

II miejsce: Wiktoria Pawliszak

III miejsce: Natalia Ciepłak 

II grupa

 I miejsce: Aniela Serafińska 

II miejsce: Michalina Wilk

III miejsce: Mariola Bielecka 

V grupa

 I miejsce: Franciszek Szczygieł 

 II miejsce: Jakub Topolewicz 

 III miejsce: Ilona Sokół 

Warto dodać, że nagrania z występów zwycięzców konkursu obejrzeć można na platformie YouTube – linki do występów każdego z uczestników znajdują na stronie internetowej szkoły: www.sm.glogow-mlp.pl

Dzięki hojności darczyńcy – Fundacji PGE z siedzibą w Warszawie –  mogliśmy zakupić  nagrody dla dzieci, które stanowiły miłą niespodziankę dla tego przedsięwzięcia.

Konkurs „Wesołe smyczki” cieszy się dużym zainteresowaniem już od 2016 roku, dlatego też Szkoła Muzyczna planuje kolejne edycje w najbliższych latach. Dzięki temu coraz więcej szkół z regionu pozna nasze urokliwe miasto Głogów Młp. oraz działającą w nim Szkołę Muzyczną, a wspólna wymiana doświadczeń zaowocuje – mamy nadzieję – w przyszłości. Zapraszamy za rok.

                                                                                                          Urszula Dudek

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content