W GŁOGOWIE POWSTANIE SKATEPARK

Tego jeszcze głogowianie nie mieli – przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp. powstanie skatepark. Do końca października mają stanąć urządzenia do ekstremalnej jazdy na rolkach, deskorolkach i BMX-ach. Gmina już ogłosiła przetarg na jego budowę.


Skatepark ma powstać w Głogowie Małopolskim w kompleksie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Planowane jest położenie twardej nawierzchni, postawienie żelbetowych stóp fundamentowych oraz montaż elementów, na które będą składać się: bank ramp i quarter pipe służące do rozpędzania się i wykonywania różnego rodzaju ewolucji, grindboxy, poręcze i ławki do nauki nowych trików oraz pole jam i mini rampa. Według wstępnych planów zakończenia budowy można spodziewać się końcem października tego roku.

W gminie systematycznie powstają nowe miejsca, gdzie mieszkańcy, a przede wszystkim dzieci i młodzież mogłyby aktywnie spędzać czas. Do tej pory brakowało jednak miejsca do profesjonalnej na jazdy na rolkach czy deskorolkach, gdzie młodzież miałaby możliwość doskonalenia swoich umiejętności. Budowa skateparku jest więc kolejnym krokiem w stronę umożliwienia im aktywnego i przyjemnego spędzenia wolnego czasu.

Projekt skateparku w Głogowie Młp.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.