W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ SKLEPY BĘDĄ ZAMKNIĘTE

Już w najbliższą niedzielę, 11 marca, zgodnie z ustawą o zakazie handlu sklepy będą nieczynne. 1 marca 2018 roku weszła w życie ustawa ograniczająca handel w niedzielę. Najbliższa niedziela będzie więc pierwszą niedzielą niehandlową.


W 2018 roku czeka nas 29 niedziel handlowych i 23 niedziele z zakazem handlu. W marcu sklepy zamknięte będą tylko w dwie niedziele. Za to w kwietniu nie zrobimy tego dnia zakupów prawie przez cały miesiąc. W niedzielę czynne będą natomiast między innymi sklepy na dworcach, stacjach benzynowych, apteki, kwiaciarnie czy lodziarnie.

Kolejne zmiany czekają nas w 2019 roku. Wtedy zakaz handlu nie będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę miesiąca – sklepy otwarte będą już tylko w 15 niedziel, a zamknięte w 37.

Natomiast od 2020 roku handel w niedziele zostanie całkowicie zakazany z wyjątkiem siedmiu niedziel: dwóch niedziel handlowych przed świętami Bożego Narodzenia, jednej przed Wielkanocą i czterech dodatkowych, czyli ostatnich niedziel stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Handel będzie zakazany w 45 niedziel. Specjalne ograniczenia będą obowiązywać w dni przed najważniejszymi Świętami. W Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc zakupy zrobimy tylko do godz. 14.00.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.