WIELKA ORKIESTRA ZAGRA W ZABAJCE

Już 14 stycznia 2018 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy opanuje całą Polskę – gmina Głogów Małopolski nie będzie wyjątkiem! 26. Finał WOŚP zagra tym razem na ternie Klubu Jeździeckiego w Zabajce. W tym roku będą zbierane środki dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.


Orkiestra rozpocznie się o godzinie 13.00 licytacją różnych gadżetów pozyskanych od sponsorów. Kolejne licytacje odbędą się o godz. 15.00 i o godz. 18.00. Atrakcją będzie też grill na świeżym powietrzu, z którego pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a dla najmłodszych oprowadzanie na kucykach. Imprezę uświetni występ Katarzyny Drzał, ale orkiestrowa muzyka popłynie ze sceny już od godz.12.00. Wieczorem o  godz. 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu „Światełko do nieba” – w tej jednej chwili wszyscy, którym bliskie są idee WOŚP, wyślą w stronę nieba, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Na terenie gminy Głogów Małopolski będzie kwestować 45 wolontariuszy, którzy będą wyposażeni w puszki, czerwone serduszka-naklejki i identyfikator. Podczas tegorocznego finału będą zbierać fundusze dla podstawowych oddziałów neonatologicznych.  Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup m.in. stanowisk do resuscytacji noworodków, nowoczesnych inkubatorów, aparatów do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pomp infuzyjnych, a także sprzętu diagnostycznego, jak chociażby specjalistyczne aparatów USG czy pulsoksymetrów. Zapraszamy do włączenia się w akcję!

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.