WITAJ SZKOŁO!

Po wakacyjnej przerwie dla uczniów nadszedł czas rozpocząć kolejny rok nauki w szkole. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego, zwykle kojarzone z 1 września, tym razem miało miejsce 3 września. Niektórzy mogli ponownie spotkać się z kolegami z klasy, a dla innych, najmłodszych uczniów, to zupełnie nowe doświadczenie. W naszej gminie edukację rozpoczęło 196 pierwszoklasistów.


Nowy rok szkolny, nowe zmiany. W Zespole Szkół w Przewrotnem grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice i sołtysi pożegnali dyrektora Lesława Rzeźnika i wicedyrektor Krystynę Wojtowicz, w związku z zakończeniem przez nich pracy zawodowej. Po tradycyjnym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu przez zgromadzonych hymn, uczniowie w krótkiej, zabawnej inscenizacji pożegnali pedagogów. W imieniu Samorządu Gminy Głogów Małopolski, podziękowania za długoletnią pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju głogowskiej oświaty, a także za troskę o dobro dzieci i młodzieży uczących się w szkole w Przewrotnem, złożył burmistrz Paweł Baj oraz skierował do dyrektorów słowa uznania:

„Dziękuję za profesjonalizm, wysiłek wkładany w realizację wielu zadań i obowiązków, za dobre pomysły i trafne rozwiązania, realizowane inwestycje i kompetentne rozmowy. Najbardziej dziękuję za otwartość na drugiego człowieka i przyjazny kontakt z uczniami. Nie byłoby małych i dużych sukcesów, gdyby nie Państwa praca i zaangażowanie”.

Burmistrz nagrodził ich również medalem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Głogów Małopolski”.

Dyrektorom podziękowania za wieloletnie kierowanie szkołą złożyli także sołtysi z Huciska, Pogwizdowa Starego i Przewrotnego – Barbara Gaweł, Stanisław Zięba i Józef Zięba oraz przedstawicielka Zarządu Okręgu Podkarpackiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Elżbieta Różycka.

Pełnienie obowiązków dyrektora szkoły w Przewrotnem powierzono pani Dorocie Walczewskiej, nauczycielowi historii.

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.