WYBIERZ BEZPIECZNE LODOWISKO

Pierwsze silne mrozy powodują zamarzanie licznych zbiorników wodnych, stwarzając w ten sposób ogromne zagrożenie dla osób, które lekceważą bezpieczeństwo. Przestrzeganie zasad mówiących o ryzyku wiążącym się z wchodzeniem na zamarznięte tafle wody, pozwoli ustrzec się przed niebezpieczeństwem. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, kiedy zbliża się okres ferii zimowych.


Zadbajmy, aby nasze pociechy miały w tym czasie ciekawe zajęcia pod okiem opiekunów i nie szukały tego typu rozrywek na własną rękę. Grubość pokrywy lodowej może być złudna, a wchodzenie na taflę bardzo często kończy się jej pęknięciem. Ignorowanie zasad bezpieczeństwa zawsze jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym obszarze. Poruszanie się po nim bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie.

Na terenie miasta i okolic znajduje się sporo rzek, kanałów czy innych zbiorników wodnych, które mogą być potencjalnym zagrożeniem. W sezonie zimowym, przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Głogowie Małopolskim działa lodowisko, jednak w dalszym ciągu nie brakuje amatorów ślizgania się na zamarzniętych zbiornikach.

Zadbajmy o bezpieczeństwo.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.