WYJĄTKOWY KONCERT CHARYTATYWNY

Tegoroczny Mikołajkowy Koncert Charytatywny był tak barwny, jak tylko może być bożonarodzeniowa choinka. Mieniące się światła i żywa, różnorodna muzyka wykonywana na żywo przez artystów małych i dużych oraz mikołajkowy klimat przyciągnęły niezwykle dużo chętnych. Należy dodać, że okazali również wielkie serce, dzięki czemu podczas towarzyszącej koncertowi zbiórce udało się zebrać rekordową ilość funduszy przeznaczonych dla dzieci z chorobami nowotworowymi.


Koncert pod akcją „Łączmy serca wspólnym rytmem” jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym od 2009 roku przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Małopolski, w tym roku przy współpracy z Miejsko Gminnym Domem Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim, Publicznym Przedszkolem w Głogowie Małopolskim oraz Zespołem Żłobków Gminy Głogów Małopolski. Odbył się w niedzielę 2 grudnia w sali widowiskowej MGDK. Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj.

Na koncercie wystąpiły różne zespoły, a każdy dał odmienny pokaz. I tak muzycy z „El Mariachi Gringo” zaśpiewali w meksykańskim stylu, dzieci z Przedszkola Publicznego w mikołajkowych czapeczkach podbiły serca widowni, młodsze grupy Zespołu Pieśni i Tańca ‚Hanka” w żywiołowym tańcu pokazały feerię barw, wielkie emocje wzbudził rzeszowski chór „Sweet Voices”, zespół „Keeran” zaskoczył niecodziennymi tańcami irlandzkimi, a nasz rodzimy zespół KLANG zachęcił do wspólnej zabawy zarówno dzieci, jak i ich rodziców na widowni w rytm żeglarskich szant. Jak widać, mikołajki można spędzić w różnych, ciekawych klimatach.

Ze względu na cel koncertu, wszyscy artyści wystąpili charytatywnie. Przez cały czas trwania występów trwała zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi z terenu gminy, przeprowadzana przez tancerki z ZPiT „Hanka”, nad którą czuwał sam Święty Mikołaj. Po koncercie odbyła się także aukcja podświetlanego „Aniołka”, ręcznie wykonanego przez panią Barbarę Lis, autorkę pierwszej w w Głogowie wystawy z cyklu „Poznaj głogowskie rękodzieło”. Został sprzedany za ponad dwukrotną jego wartość.  Wraz z pieniędzmi ze zbiórki udało się zebrać 5 184,35 zł, jak doniósł główny organizator. Jest to rekordowa wręcz ilość, jaką przyniósł Mikołajkowy Koncert Charytatywny. Świadczy to tylko o tym, że dla mieszkańców nieobojętny jest los potrzebujących.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content