WYSTAWA W KOLORZE

Galeria Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Młp. zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Andrzeja Korca, artysty z rzeszowskiego środowiska. Wystawa przedstawia obrazy olejne w kolorze z różnych okresów twórczości artysty, na których zostały uwiecznione uroki miejsc, które nas otaczają: natura, krajobraz, architektura.


Andrzej Korzec urodził się w Żarach w 1959 r. Studiował malarstwo w pracowni profesora Jana Szancenbacha w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1989 r. W latach 1996-2002 pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego ZPAP. Uczestniczył w wielu sympozjach, plenerach i wystawach w Polsce, Austrii, Czechach, Ukrainie, Niemczech, Włoszech, Słowacji, Francji, Węgrzech. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Przemyślu. W 2006 r. brał udział w polsko-francuskim projekcie „Piękno natury” w Les Arcys, Volgre (Francja). Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki za 1996/97 rok, a w 2002 Burmistrza Klagenfurtu. Laureat wielu nagród i wyróżnień.

Zapraszamy do zapoznania się pracami artysty, które będą prezentowane w Galerii MGDK w Głogowie Młp. do 22 kwietnia bieżącego roku.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content