Z PIOSENKĄ PRZEZ EUROPĘ

Za nami szesnasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Z piosenką przez Europę” zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym z terenu całego Podkarpacia, w którym wykonać mogą piosenki w języku angielskim, niemieckim i francuskim.


W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 25 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego.  Do rywalizacji przystąpili uczniowie m.in. ze szkół z Rzeszowa, Przewrotnego, Nienadówki, Kolbuszowej, Rudnej Wielkiej, Łańcuta oraz Głogowa Młp. Uczestnicy zaprezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim, a przesłuchania odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy udziale publiczności. Na widowni – obok dyrektor ZSO pani Agnieszki Wiglusz-Zięby – zasiadł również burmistrz Głogowa Małopolskiego pan Paweł Baj.

Występy młodych piosenkarzy oceniało jury w składzie: pani Lilianna Domszy – lektor języka angielskiego, przedstawiciel Centrum Edukacyjnego PROMAR, pani Wioletta Jagieła – nauczyciel języka francuskiego, prezes Oddziału Regionalnego Nauczycieli Języka Francuskiego, pani Joanna Łach – nauczyciel języka niemieckiego w ZSO w Głogowie Młp. oraz pan Piotr Miłosz – absolwent Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp., student Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, muzyk. Komisja biorąc pod uwagę zarówno umiejętności językowe, jak i przygotowanie muzyczne, a także prezentację i ogólny wyraz artystyczny wyłoniła następujących laureatów:

I MIEJSCE: Karolina Trojnacka, Oliwia Nowicka

II MIEJSCE: Marcelina Drupka, Zuzanna Poplewska

III MIEJSCE: Natalia Nowak, Weronika Rybka

WYRÓŻNIENIE: Małgorzata Chuchro, Anita Sałata, Marcelina Karkut, Agata Serafin

Tegoroczną edycję konkursu patronatem honorowym objął Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj. Nagrody główne dla laureatów w postaci bezpłatnych kursów wybranego języka obcego ufundowało Centrum Edukacyjne PROMAR. Sponsorem konkursu było także Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Głogów Młp.

Konkurs organizowany przez ZSO w Głogowie Młp. ma długą historię. Pierwsza edycja odbyła się w 2002 r. i od tego czasu konkurs organizowany jest co roku. Przedsięwzięcie cieszy się dużą popularnością. Co roku młodzi wykonawcy prezentują bardzo wysoki poziom nie tylko umiejętności językowych, ale i wokalnych. Konkurs to doskonała forma zmotywowania młodych ludzi do nauki języków obcych w ciekawy i przyjemny sposób.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.