ZASŁUŻENI DLA GMINY OTRZYMALI MEDALE

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest doskonałą okazją, aby nagrodzić mieszkańców, którzy swoją pracą i działalnością dla społeczeństwa pokazali swój prawdziwy patriotyzm i przysłużyli się swojej małej ojczyźnie. Zostaną wręczone im medale stworzone specjalnie na setną rocznicę.


W minioną sobotę 22 września odbyły się obchody stulecia odzyskania niepodległości w Rogoźnicy, w Zabajce i w Pogwizdowie Starym. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego, przygotowana byłą część artystyczna. W Rogoźnicy zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Publicznego, które przedstawiły część historii Polski od rozbiorów po I wojnę światową. W Zabajce panie z grupy teatralnej seniorów „Antynuda”, ubrane patriotycznie na biało-czerwono, zaśpiewały znane pieśni żołnierskie i ludowe. Wystąpił także zespół folklorystyczny „Lajkonik” z Bud Głogowskich, tańcząc i śpiewając. W Pogwizdowie Starym swój program artystyczny przedstawili uczniowie ze szkoły w Przewrotnem, w szczególności mieszkający w Pogwizdowie. Najważniejszą częścią obchodów było wręczenie przez burmistrza Pawła Baja medali zasłużonym społecznikom, wśród których znaleźli się działacze na rzecz lokalnej społeczności, którzy stale angażują się w sprawy sołectw i poświęcają swój czas na rzecz innych:

W Rogoźnicy, Zabajce i Pogwizdowie Starym odbyły się gminne uroczystości z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Burmistrz Paweł Baj wręczył okolicznościowe medale osobom, prężnie działającym na rzecz lokalnej społeczności, zaangażowanym w sprawy sołectw i poświęcającym swój czas na rzecz innych: członkowie rad sołeckich, panie z kół gospodyń wiejskich, prezesi stowarzyszeń, członkowie rad parafialnych, sołtysi, artyści, społecznicy, prezesi i naczelnicy OSP, osoby zaangażowane na rzecz rozwoju naszej gminy.

W sołectwie Rogoźnica medale otrzymali: Bajorek Zdzisław, Bąk Krystyna, Kot Walenty, Kubas Stanisław, Kubicz Marian, Lip Andrzej, Madej Edward, Mierzwa Cecylia, Sadowski Ryszard, Kłeczek Emilia, Widak Mieczysław, Woźny Bożena.

W sołectwie Zabajka medale otrzymali: Władysław Rusin, Kazimierz Frącz, Tadeusz Gancarz, Kazimierz Janda, Ryszard Walania, Stanisław Piątek, Grzegorz Grzywacz, Leszek Pado, Stanisław Grygiel. Teresa Wilga, Zofia Szafran, Bożena Pastuła, Cecylia Cichoń.

W sołectwie Pogwizdów Stary medale otrzymali: Paweł Sala, Franciszek Zięba, Jan Zuba, Wiesław Sala, Irena Wcisło, Maria Marut, Władysława Kluzińska, Edmund Ryczek, Halina Sala, Anna Bembenek, Tadeusz Selwa, Stanisław Zięba.

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.