ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

W ubiegły weekend na terenach rekreacyjnych „Rajska Dolina” w Pogwizdowie Starym odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. W sobotę – 21 września, rywalizowały ze sobą drużyny młodzieżowe, natomiast w niedzielę zespoły składające się z dorosłych.


Sobotnia pogoda sprzyjała organizatorom i zawodnikom. W zawodach wzięło udział łącznie 12 drużyn dziewczęcych oraz chłopięcych. Zespoły OSP przyjechały z następujących miejscowości: Pogwizdowa Nowego, Głogowa Małopolskiego, Bud Głogowskich, Wysokiej Głogowskiej, Woli Cichej, Przewrotnego, Huciska oraz z Pogwizdowa Starego.
Tradycyjnie, zawody rozpoczęła zbiórka drużyn i przemarsz pododdziałów pod dowództwem Komendanta Gminnego OSP dh. Mariana Bąka. W dalszej kolejności nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego. Po przywitaniu zebranych gości przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh. Stanisława Ziebę, komisja sędziowska pod przewodnictwem bryg. Pawła Szkoły z PSP w Rzeszowie rozlosowała miejsca startowe.

W Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, w kategorii dziewcząt zwyciężył skład gospodarzy zawodów –  Pogwizdowa Starego. Na drugim miejscu uplasowała się MDP OSP z Głogowa Małopolskiego. Trzecie miejsce wywalczyły dziewczyny z Przewrotnego. Wśród chłopców, pierwsze miejsce również zajęli gospodarze – MDP OSP Pogwizdów Stary. Drugie miejsce wywalczyli MDP OSP z Huciska. Trzecie miejsce zdobyli MDP OSP z Głogowa Małopolskiego. W kategorii musztra najlepsza okazała się MDP Głogów Małopolski. Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

W niedzielę na terenach Rajskiej Doliny zebrały się zespoły dorosłe. Do startu zgłosiło się 5 drużyn kobiecych i 12 męskich, które rywalizowały w doskonałych warunkach pogodowych. Podobnie jak dnia poprzedniego, po części oficjalnej drużyny przystąpiły do rywalizacji. Na zawody przybyli między innymi Prezes Woj. Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie p. Bogusław Kida oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskim p. Paweł Ślęzak. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkrecjach: sztafety pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego.

W kategorii kobiet, także w tej grupie wiekowej pierwsze miejsce wywalczyła drużyna OSP z Pogwizdowa Starego.  Drugie  miejsce należało do  zespołu z Przewrotnego, a trzecie wywalczyły panie z Huciska. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się panowie z Huciska. Drugie miejsce wywalczyła drużyna gospodarzy, a trzecie OSP Przewrotne. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Kwalifikacje do startu w zawodach powiatowych z Gminy Głogów Małopolski uzyskała OSP Pogwizdów Stary w grupie kobiet i mężczyzn (jako gospodarze zawodów) oraz OSP Przewrotne w grupie kobiet i OSP Hucisko w grupie mężczyzn. W imieniu organizatorów, gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.