ZAWODY W DAMSKIM SIODLE

Fot. K.A. PHOTOGRAPHY; wdamskimsiodle.pl

Już niedługo do Głogowa zaczną zjeżdżać się amazonki i miłośnicy jeździectwa z całej Polski, aby zmierzyć się w niecodziennej dyscyplinie. Takich zawodów jeszcze u nas nie było – jeźdźcy dosiądą swoich wierzchowców, lecz zrobią to w stylu dam z dawnych czasów – elegancko, z obiema nogami po jednej stronie. Czyżby tradycja minionych wieków nie zanikła?


W połowie września na hipodromie Stadniny Koni „Leśna Wola” rozegrają się XIV Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle. Trwać będą od 15 do 16 września, a w czasie tych dwóch dni będzie dużo się działo. Oprócz zawodów sportowych w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody, odbędą się również ciekawe konkursy dodatkowe, które w pełni ukażą piękno i elegancję jazdy po damsku, a ponadto bardziej ożywią całą imprezę. Będzie szansa podziwiać amazonki ubrane w piękne stroje, historyczne i nie tylko. Oprócz replik dawnych sukien, zaprezentowane zostaną także rzeźby wybitnej polskiej artystki Ewy Jaworskiej. Nie zabraknie również sportowych emocji. Wszystko to dziać się będzie na tle malowniczego terenu „Leśnej Woli”.

Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie W Damskim Siodle oraz Stadninę Koni „Leśna Wola” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Zawodów w jeździe w damskim stylu niecodziennie można oglądać, a teraz trafia się jedyna taka okazja.

Stowarzyszenie W Damskim Siodle jest jedynym takim stowarzyszeniem, mającym na celu promowanie i pokazywanie piękna i wyjątkowości jazdy w damskim stylu. Tradycja ta w Polsce, kraju o tak bogatej kulturze jeździeckiej, nie jest zbyt popularna. Dlatego wśród miłośników jeździectwa zarówno tradycyjnego, jak i w damskim siodle zrodził się pomysł utworzenia stowarzyszenia Zrzesza ono wszystkich pasjonatów tej dyscypliny, którzy swoją pasją starają się zarazić również innych. Wbrew pozorom, należą do niego nie tylko kobiety, ale i mężczyźni i dzieci, niezależnie od wieku. Startują w zawodach zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich i międzynarodowych. Nie poprzestają jednak tylko na sporcie – czasem również stroją się w barwne stroje z minionej epoki.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.