ZDALNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Czy możliwe jest świętowanie w czasach pandemii? To pytanie zadali sobie nauczyciele Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej w przededniu Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.


W naszej szkole kładziemy szczególny nacisk na celebrowanie ważnych świąt i rocznic narodowych. Chcemy przez to zakorzenić wartości patriotyczne w sercach młodych ludzi. Każdego roku w przeddzień rocznicy odzyskania niepodległości odbywała się uroczysta akademia, podczas której wspólnie śpiewaliśmy hymn i inne pieśni patriotyczne.  Tradycją naszej szkoły stały się również organizowane w listopadzie Wieczory Pieśni Patriotycznych „Za wolność… dziękujemy”.  Niestety, pandemia i związane z nią obostrzenia uniemożliwiły nam tradycyjne sposoby uczczenia tej ważnej dla każdego Polaka daty- 11 Listopada, dlatego zaproponowaliśmy uczniom świętowanie online. 

10 listopada, o godzinie 11.11 połączyliśmy się z uczniami za pomocą aplikacji Microsoft Teams i wspólnie wykonaliśmy Hymn Państwowy, przyłączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Szkoła do hymnu!”. Akcja ta, zapoczątkowana  w setną rocznicę odzyskania niepodległości, odbywa się już po raz trzeci.

Dzień 11 Listopada skłania do uczczenia w szczególny sposób symboli, które stanowią o naszej tożsamości i przynależności do wspólnoty narodowej. Dlatego też w naszej szkolnej społeczności ogłosiliśmy akcję pod hasłem „Dumni Biało- Czerwoni!”. Uczniowie chętnie fotografowali się z flagą, a z nadesłanych zdjęć powstała wspaniała galeria, która będzie piękną pamiątką i świadectwem patriotyzmu dla przyszłych pokoleń.

Nauczyciele i Uczniowie w Wysokiej Głogowskiej udowodnili, że „Polak potrafi!”- wystarczy chcieć, a z pewnością można znaleźć kreatywne sposoby na radosne przeżywanie Narodowego Święta nawet w niełatwych czasach pandemii.

 

Małgorzata Wąsik

ZS w Wysokiej Głogowskiej

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content