ZEBRANO PRAWIE 15 LITRÓW KRWI

8 września  w Przewrotnem odbyła się kolejna, tym razem już XXV akcja zbiórki krwi pod nazwą Ognisty Ratownik Gorąca Krew, połączona z  XI rejestracją potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Jak zwykle nie zabrakło chętnych, by podzielić się krwią oraz niosących pomoc wolontariuszy.


By oddać krew, zarejestrowało się 49 osób, spośród których po kwalifikacji lekarskiej mogły tego dokonać 33 osoby. Zebrano prawie 15 litrów tej niezwykłej, ratującej życie substancji.

– Nasze druhny, jako wolontariuszki Fundacji DKMS zarejestrowały 5 osób w bazie potencjalnych dawców szpiku – mówią strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucisku.

Tradycyjnie, dzięki Partnerom akcji udało się przygotować ogromną ilość atrakcji dla dzieci i dorosłych. Organizatorzy kierują podziękowania do burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja, radnego i zarazem sołtysa Przewrotnego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Przewrotnego, za niezbędną pomoc przy organizacji oraz miłe przyjęcie. Dziękują także wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i zapewnieniem niezbędnych środków przyczynili się do pomyślnego przebiegu wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się krwiodawcom oraz osobom, które zdecydowały się zarejestrować w bazie dawców DKMS, ponieważ ich decyzje ratują życie.

– Główny licznik wybił 574 litrów krwi oraz 166 osób zarejestrowanych w bazie dawców szpiku. Już teraz, pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców naszej gminy i okolic na kolejną akcję zbiórki krwi, która odbędzie się 3 października (czwartek), w godzinach 9:00-12:00 przy Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie Młp. – zachęcają strażacy, do czego i my się przyłączamy.

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.