ŻEGNAJ SZKOŁO, WITAJCIE WAKACJE

Na ten dzień z pewnością czekali uczniowie w całej Polsce, bowiem to właśnie dziś – 19 czerwca, przypada zakończenie roku szkolnego. Uczniowie odebrali dziś swoje świadectwa szkolne i rozpoczęli wyczekiwany przez długie dziesięć miesięcy wypoczynek. Po opuszczeniu bram szkolnych, powrócą do nich dopiero 2 września, a więc po 74 dniach odpoczynku od obowiązków.


Uczniowie z terenu naszej gminy, tak jak w całym kraju pożegnali dziś kończący rok szkolny uroczystymi obchodami, które rozpoczęły się od mszy świętych z udziałem uczniów oraz nauczycieli, a także apeli. Nieodzownym elementem zakończenia roku szkolnego są także podziękowania dla nauczycieli, za przekazaną wiedzę oraz pomoc w jej zdobywaniu i okazaną wyrozumiałość. Najważniejszymi osobami tego dnia są jednak uczniowie.

W obchodach zakończenia roku szkolnego, a zarazem pożegnania klas ósmych SP oraz historycznego, ostatniego rocznika klas trzecich gimnazjum z ZS w Głogowie Małopolskim, uczestniczyli także zaproszeni goście, wśród których znalazł się między innymi burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj. Jako pierwsza, głos zabrała p. dyrektor Beata Grodecka, która zgodnie ze słowami kardynała Stefana Wyszyńskiego – patrona szkoły, życzyła wszystkim absolwentom wybrania mądrych dróg życiowych oraz wytrwałości w podążaniu nimi. Z możliwości tej skorzystał także burmistrz Paweł Baj, który podziękował nauczycielom za ich pracę włożoną w nauczanie oraz wychowanie młodzieży, a także podkreślił efekty tej pracy w postaci dobrych wyników egzaminów ósmoklasistów oraz gimnazjalistów.  

Podczas uroczystości, nagrodzeni zostali uczniowie, którzy wyróżniali się swoją pracowitością, dobrymi wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem. Doceniono również absolwentów zaangażowanych w sprawy szkoły oraz osiągających sukcesy w poszczególnych dziedzinach.  

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, które dostarczą niezapomnianych wspomnień i naładują energią na cały kolejny rok szkolny.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.