ŻEGNAJCIE WAKACJE, WITAJ SZKOŁO

Jak co roku, początek września to dla wszystkich uczniów czas powrotu z letniego wypoczynku do szkolnych ławek. W placówkach w naszej gminie, jak i w całej Polsce dzisiejszego poranka odbyły się uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny 2019/2020. Podobnie było w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Małopolskim, gdzie w tym roku naukę rozpocznie aż 129 uczniów.


Po uroczystej mszy świętej, uczniowie liceum oraz technikum udali się na salę gimnastyczną, gdzie wraz z nauczycielami oraz panią dyrektor Agnieszką Wiglusz Ziębą powitali nowy rok szkolny. Pani Dyrektor przywitała wszystkich nowych oraz kontynuujących swoją edukację w murach szkoły uczniów. Szczególną uwagę poświęciła jednak pierwszoklasistom, którzy od jutra rozpoczną swoją przygodę z ZSO. Przedstawiła także wychowawców, którzy będą sprawować opiekę nad poszczególnymi klasami przez ich kolejne lata spędzone w szkole.

Uczniowie dowiedzieli się także o remontach oraz wszelkich pracach, które zostały przeprowadzone w szkole oraz na jej terenie podczas ich wypoczynku. Należą do nich między innymi remont szkolnej stołówki, utworzenie nowej klasy, która wygospodarowana została w pomieszczeniu należącym niegdyś do szkoły PROMAR, odświeżenie sali fitness, korytarzy szkolnych czy regeneracja ławek na skwerze im. Franciszka Litwina.

Po części oficjalnej, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie dowiedzieli się wszystkich niezbędnych do rozpoczęcia nauki informacji, a pierwszoklasiści poznali nowych kolegów i koleżanki.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.