ZMIANY W PARAFIACH W GMINIE

Fot. diecezji rzeszowskiej

Jak co roku w drugiej połowie sierpnia, w diecezji rzeszowskiej dokonane zostały zmiany personalne. Sięgną one również parafii w Gminie Głogów Małopolski. Od 25 sierpnia nominowani księża obejmą nowe obowiązki.


Zmiany zostały przedstawione księżom dziekanom 25 dekanató diecezji rzeszowskiej na spotkaniu z ks. biskupem Janem Wątrobą oraz ks. Piotrem Steczkowskim, kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Wtedy ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, przekazał nominacje dla poszczególnych księży z dekanatów. Są to przede wszystkim przejścia na emeryturę, nominacje na proboszczów, nominacje na pierwsze parafie dla neoprezbiterów, zmiany wikariuszy pomiędzy parafiami oraz zmiany na stanowiskach w Kurii Diecezjalnej. Trzech księży wyjedzie do pracy poza diecezją rzeszowską: ks. Tomasz Materna do Estonii, ks. Krzysztof Tyburowski i ks. Daniel Tomasik do Irlandii. W 15 parafiach pracę rozpoczną nowi proboszczowie, a 73 księży wikariuszy zostanie przeniesionych do innych placówek duszpasterskich.

W naszej gminie również wprowadzone zostały zmiany. Obowiązki proboszcza Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Przewrotnem, księdza Marka Szadego, przejmie dotychczasowy proboszcz w Krempnej ksiądz Wojciech Dragan. Zmiany obejmą również wikariuszy z Głogowa Młp. i Rudnej Wielkiej, którzy przez trzy lata katechizowali i podejmowali liczne obowiązki duszpasterskie zarówno w parafii jak i dekanacie. Z Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. Trójcy Przenajświętszej przeniesieni zostaną trzej księża katecheci: ks. Jerzy Szurek do parafii w Tarnowcu, ks. Mateusz Mycek do parafii w Trzebownisku oraz ks. Krzysztof Mielec do parafii w Cmolasie. Do Głogowa przechodzą za to ks. Dariusz Mikrut z parafii Kołaczyce, ks. Michał Polański z parafii Wielopole Skrzyńskie i ks. Paweł Romanowski z Cmolasu. W Parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej ks. Pawła Białka, który obowiązki duszpasterskie obejmie w parafii na Staromieściu, zastąpi przybyły z parafii w Trzebownisku ks. Rafał Tęcza.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.