BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Znajdujące się przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp. Miasteczko Ruchu Drogowego odwiedzili dziś goście specjalni. Mowa oczywiście o pierwszoklasistach, którzy pod okiem policjantów oraz straży miejskiej przeszli dziś szkolenie z przepisów ruchu drogowego.


O godzinie 9 rano, w Miasteczku Ruchu Drogowego zebrali się uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych z terenu naszej gminy, by zapoznać się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego. Mimo młodego wieku, dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w szkoleniu, angażowały się i z zapałem odpowiadały na pytania prowadzących. W towarzystwie opiekunów oraz szkoleniowców, każda grupa odbyła zapoznawczy spacer uliczkami miasteczka. Dzieci dowiedziały się między innymi tego, co oznaczają mijane przez nie codziennie znaki drogowe oraz którą stronę drogi należy wybrać, by spacerując lub wracając ze szkoły nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu.

Po szkoleniu, dzieci miały niepowtarzalną możliwość zwiedzenia wnętrza samochodu  straży miejskiej oraz policyjnego radiowozu. Naciskanie klaksonu oraz zajecie miejsca kierowcy były dla dzieci ogromną atrakcją. Kiedy wszystkie grupy zostały już przeszkolone – każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat udziału w szkoleniu  oraz odblask, który powinien przyczepić do szkolnego plecaka, by być zawsze widocznym na drodze – a co za tym idzie – bezpiecznym.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.