WIGILIA DLA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas miłości, radości, wspólnego przebywania z bliskimi. Dla wielu jednak osób jest to okres, w którym bardziej niż kiedykolwiek doświadczają samotności. To właśnie z myślą o nich w okresie przedświątecznym Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie Młp. zorganizował Spotkanie Wigilijne dla starszych i samotnych mieszkańców gminy.


W Bożonarodzeniowy nastrój wszystkich zgromadzonych wprowadził występ jasełkowy w wykonaniu dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Przewrotnem. Wszystkich gości uroczyście powitała Pani Mariola Kot – Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim. W tej miłej, świątecznej atmosferze nie zabrakło też wzajemnych życzeń, dzielenia się opłatkiem, wspólnego śpiewania kolęd. Na stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy, a świątecznego błogosławieństwa zebranym udzielił Ksiądz Dziekan Adam Samel. Wigilia to już wieloletnia tradycja ośrodka. Osoby samotne często nie mają tego typu Wigilii w domu i jest to dla nich jedyna okazja, by wspólnie spędzić czas w świątecznej atmosferze. Jedyna okazja do spotkania się przy wigilijnym stole i złożenia życzeń przy opłatku.

W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj, Zastępca Burmistrza Jerzy Komaniecki, Ksiądz Dziekan Adam Samel, księża i siostry zakonne z parafii Głogów Młp. oraz zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych ośrodków i szkół. Wigilijne spotkanie przygotowali pracownicy MGOPS w Głogowie Małopolskim z pomocą pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej, pań z Dziennego Domu „SENIOR – Wigor”, pań z koła Caritas, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Głogowa Młp. oraz wolontariuszy z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Młp., którzy postarali się, aby spotkanie było dla uczestników prawdziwą, tradycyjną Wigilią.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.