Wirtualna galeria

Maria Kania – artystka należąca do Aktywnej Grupy Twórców w Głogowie Młp. Zajmuje się wszechstronną działalnością artystyczną, łącząc różnorodne techniki i materiały. Swoją wrażliwość na otaczający świat wyraża w licznych dziełach – poezji, malarstwie, rysunku, fotografii. Jej prace przyciągają wzrok wspaniałymi barwami oraz pomysłowością wykonania. Motywy roślinne, kwiaty, kompozycje i metafory malarskie inspirowane przyrodą i naturą przenoszą w świat fantazji, pełen ciepłych, pastelowych barw. Znakiem szczególnym artystki jest rękodzieło i ręcznie wykonane maski.


Bogusław Reguła – członek Aktywnej Grupy Twórców działającej przy Miejsko Gminnym Domu Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Młp. Uczestnik wielu plenerów malarskich i laureat nagród w konkursach plastycznych odbywających się na terenie województwa. Charakteryzuje go własna, wypracowana technika tworzenia. Maluje zarówno pejzaże w pastelowych barwach, jak i obrazy czy rysunki epatujące żywymi kolorami, które zmuszają do zatrzymania się na chwilę i głębszej refleksji. W kręgu jego inspiracji znajduje się zarówno przyroda, zwierzęta jak i człowiek i otaczająca go rzeczywistość.


Pavol Veseleovsky – urodził się w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji, gdzie ukończył szkołę średnią. Studiował psychologię na Uniwersytecie Comenius w Bratysławie. Po studiach powrócił w rodzinne strony, gdzie rozpoczął pracę, jako psycholog kliniczny w szpitalu w Liptowskim Mukulaszu. Obecnie pracuje w prywatnym gabinecie. Już jako dziecko, a potem student malował i rysował. Rozstał się z malowaniem, kiedy założył rodzinę i na świecie pojawiły się dzieci. Powrócił do swojej pasji, kiedy dzieci podrosły i rozpoczęły studia. Zapisał się do Osnownej Szkoły Sztuki w Liptowskim Hradku, a rok później do Klubu Nieprofesjonalnych Twórców w Liptowskim Mikulaszu, gdzie poznawał różne techniki malarskie: rysunek, rzeźba, drzeworyt, sucha igła, glina, gips. Ostatnio maluje najchętniej akrylem, farbami olejnymi i rysunek – pastele, pastele olejowe i węgiel. Sam artysta przyznaje, że lubi malować „figularne” motywy, zwłaszcza akty kobiece.

W swojej okolicy uznawany jest za mistrza aktu. A dlaczego wybrał akty? – Urzeka mnie piękno kobiecego ciała, które jest wieczną inspiracją….. a ja próbuję to piękno odkrywać i pokazywać w różnych formach. Tworzenie sztuki jest dla mnie źródłem radości, cennym spędzaniem wolnego czasu i doskonałym sposobem relaksu i regeneracji po pracy – mówi Veselovsky. Kobiety podziwiane na jego obrazach są rysowane bardzo odważnie – tym samym malarz wspaniale podkreśla kształt malowanej kobiety.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.